VICTOR AD, FIREBOY, REMA, JOEBOY, ZLATAN AND LYTA TO BATTLE FOR NEXT RATED AS HIP TV RELEASE LIST OF NOMINEE FOR 2019 HEADIES

Spread the love

Hip TV don release di list of nominees for di 13th edition of Headies Awards, wey be one of Naija top most music awards, wey dey reward Naija and Afrikan artist for di good work wey dem dey do, for di music industry.

for di award wey go happen for Eko Convention Center, on di 19th of October, 2019, Hip TV round up di top musical artist with dia music, wey do well for di music market between January 2018 to June 2019.

Burna Boy get di highest nomination with nine nominations, Falz, get six nominations, but di award category wey we dey shine awa okpolo eye ontop na NEXT RATED and di pipo wey dey dah category na Rema, Victor AD, Joyboy, Lyta, Zlatan and Fireboy

See di full list of nominees:

NEXT RATED

  1. Rema
  2. Joeboy
  3. Fireboy DML
  4. Victor AD
  5. Lyta
  6. Zlatan

HIP HOP WORLD REVELATION

  1. Odunsi
  2. Mayorkun
  3. Wurld
  4. Humblesmith

ROOKIE OF THE YEAR

  1. Crayon
  2. Buju
  3. Barry Jhay
  4. Oxlade

BEST VOCAL PERFORMANCE (MALE)

  1. Tay Iwar – ‘Utero’
  2. Johnny Drille – ‘Finding Efe’
  3. Nonso Bassey – ‘411’
  4. Funbi – ‘Serenade’
  5. Wurld – ‘Wishes & Butterfly’

BEST VOCAL PERFORMANCE (FEMALE)

  1. GoodGirl LA – ‘Bless me’
  2. Waje – ‘Udue’
  3. Teni – ‘Uyo Meyo’
  4. Tems – ‘Mr Rebel’
  5. Falana – ‘Repeat’

LYRICIST ON THE ROLL

  1. YCEE – ‘Balance’
  2. Boogey – ‘Implode’
  3. Paybac – ‘Implode’
  4. Ghost – ‘Crown’
  5. Tec – ‘Crown’
  6. AQ – ‘Crown’

BEST STREET-HOP ARTISTE

  1. Erigga – ‘Motivation’
  2. Chinko Ekun – ‘Able God’
  3. Zlatan – ‘Leg Work’
  4. Barry Jhay – ‘Aiye’
  5. Lyta – ‘Time’

BEST R&B SINGLE

  1. ‘Tipsy’ – Odunsi ft. RAYE
  2. ‘Serenade’ – Funbi
  3. ‘Uyo Meyo’ – Teni
  4. ‘Wishes and Butterflies’ – Wurld
  5. ‘Gimme Love’ – Seyi Shay ft. Runtown

BEST RAP SINGLE

  1. ‘Talk’ – Falz
  2. ‘We Don’t Do That Over Here’ – Hotyce
  3. ‘40ft Container’ – Illbliss ft. Olamide
  4. ‘Sacrifice’ – Payper Corleone Ft. Alpha Ojini
  5. ‘Gang Gang’ – AQ and Loose Kaynon

BEST RAP ALBUM

  1. ‘Moral Instruction’ – Falz
  2. ‘Crown’ – AQ and Loose Kaynon
  3. ‘A Study On Self Worth: Yxng Dxnzl’ – M.I Abaga
  4. ‘Clone Wars, Vol. IV (These Buhari Times)’ – Show Dem Camp

BEST R&B/ POP ALBUM

  1. ‘rare.’ – Odunsi (The Engine)
  2. ‘Outside’ – Burna Boy
  3. ‘No Bad Songz’ – Kizz Daniel
  4. ‘Mayor of Lagos’ – Mayorkun
  5. ‘About 30’ – Adekunle Gold

ALBUM OF THE YEAR

  1. ‘About 30’ – Adekunle Gold
  2. ‘Outside’ – Burna Boy
  3. ‘Moral Instruction’ – Falz
  4. ‘No Bad Songz’ – Kizz Daniel

BEST MUSIC VIDEO

  1. ‘Dangote’ (Burna Boy) – Clarence Peters
  2. ‘Available’ (Patoranking) – Clarence Peters
  3. ‘Ire’ (Adekunle Gold) – Aje Films
  4. ‘Talk’ (Falz) – Prodigeezy
  5. ‘Jaiye’ (Ladipoe) – 88 Factor

PRODUCER OF THE YEAR

  1. Phantom – ‘Ye’ by Burna Boy
  2. Ozedikus – ‘Dumebi’ by Rema
  3. Spellz – ‘Askamaya’ by Teni
  4. Killertunes – ‘Fake Love’ by Starboy ft Duncan Mighty and Wizkid
  5. Kel-P Vibes – ‘Killing Dem’ by Burna Boy ft Zlatan

BEST COLLABO

  1. ‘Like’ – Reekado Banks Ft. Tiwa Savage, Fiokee
  2. ‘One Ticket’ Kiss Daniel ft. Davido
  3. ‘Fake Love’ – Starboy ft Duncan Mighty, Wizkid
  4. ‘Killin’ Dem – Burna Boy Ft. Zlatan
  5. ‘Amaka’ – 2baba Ft. Peruzzi

BEST RECORDING OF THE YEAR

  1. Adekunle Gold – Ire
  2. Heal D World – Patoranking
  3. Olanrewaju – Brymo
  4. Uyo Meyo – Teni
  5. Ye – Burna Boy

BEST POP SINGLE

  1. ‘Ye’ – Burna Boy
  2. ‘Wetin We Gain’ – Victor AD
  3. ‘Fake Love’ – Starboy ft Duncan Mighty, Wizkid
  4. ‘Case’ – Teni
  5. ‘Jealous’ – Fireboy DML
  6. ‘Baby’ – Joeboy

ARTISTE OF THE YEAR

  1. Burna Boy
  2. Wizkid
  3. Davido
  4. Tiwa Savage
  5. Falz

SONG OF THE YEAR

  1. ‘Ye’ – Burna Boy
  2. ‘Dumebi’ – Rema
  3. ‘Wetin We Gain’ – Victor AD
  4. ‘Fake Love’ – Starboy ft Duncan Mighty, Wizkid
  5. ‘Case’ – Teni
  6. ‘Leg work’ – Zlatan
  7. ‘Baby’ – Joeboy
  8. ‘Jealous’ – Fireboy DML

BEST PERFORMER

  1. Falz
  2. Tiwa Savage
  3. Brymo
  4. Yemi Alade
  5. Adekunle Gold

HEADIES’ VIEWER’S CHOICE

  1. Mr Eazi
  2. Burna Boy
  3. Teni
  4. Fireboy DML
  5. Rema
  6. Joe Boy
  7. Wizkid
  8. Davido

AFRICAN ARTISTE RECOGNITION

  1. Master KG – Skeleton Moves (SOUTH AFRICA)
  2. Afro B – Drogba (Joanna) (IVORY COAST)
  3. Sauti Sol – Melanin (KENYA)
  4. King Promise – CCTV (GHANA)
  5. DJ Maphoriza – iWalk Ye Phara (SOUTH AFRICA)

SPECIAL RECOGNITION

Paul Okoye (Upfront & Personal)

Shortlink http://q.gs/EzEPw

You're currently offline