AMAA 2019 DON NOMINATE NAIJA RAPPER REMINISCE BEST ACTOR FOR DI SUPPORTING ROLE WEY HE PLAY FOR KING OF BOYS

Spread the love

Africa Movie Academy Awards (AMAA), don release di nomination list for 2019 AMAA Awards, and Naija rapper, Reminisce, get nomination for Best Actor, Supporting Role, for di bad guy wey he play for Kemi Adetiba ‘King of Boys’, im very first movie role.

‘Di Delivery Boy’ and ‘King of Boys’ get di highest nominations with nine and eight nominations for di award wey dey happen once every year.

See di full list of nominations for di award wey go happen October 26, for Lagos:

  1. Efere Ozako Award For Best Short Film
  2. The Fisherman (Ghana)
  3. A Tune of Kora (SENEGAL)
  4. ICYASHA (Rwanda)
  5. NAMOW2018 (KENYA)
  6. Vagabond (GHANA)
  7. Measure of a Woman (SA)
  8. Mma Moeketsi (SA)
  9. Motswakwa (BOTSWANA)
  10. Tonight’s Opening Act (EGYPT)
  11. Hello Rain (NIGERIA)
  12. Best Animation
  13. Kitwana Journey – Kenya
  14. Choices – Nigeria
  15. Isolated- Kenya
  16. Afrogames – Burkina Faso
  17. Best Documentary
  18. Djambar, Sembene the Unsubmissive (Cameroun)
  19. The State Against Mandela (South Africa)
  20. Golden Fish, African Fish (Senegal)
  21. Skin (Nigeria)
  22. Khartoum Offside (Sudan)
  23. Le loups d’or de Balole (Burkina Faso)
  24. Sur Les Traces de Mamani Abdoulaye (Niger)
  25. No Gold For Katsaka (Burkina Faso)
  26. Mother, I am Suffocating, This Is My Last Film About You (Lesotho)
  27. Ousmane Sembene Award For Best Film in an African Language
  28. Makeroom (Nigeria)
  29. Mabata Bata (Mozambique)
  30. Rafiki (Kenya)
  31. Bahasha -The Envelope (Tanzania)
  32. Azali (Ghana)
  33. Michael Anyiam Osigwe Award For Best Film by an African-Born Director Living Abroad
  34. Julius Amedume – Rattlesnakes
  35. Tosin Coker – Lara and the Beats
  36. Robert O. Peters – Makeroom
  37. Best Diaspora Short Film
  38. Bail (UK)
  39. Oath Bound (UK)
  40. Fevah (USA)
  41. I Am Superman (Brazil)
  42. Best Diaspora Documentary
  43. Wax Print 1 FABRIC, 4 continent (UK)
  44. The Guardian of No Return (Guadalope)
  45. Dare to Dream (USA/CUBA)
  46. Drugs as Weapons Against Us (USA)
  47. My Friend Fela (Brazil)
  48. Best Diaspora Narrative Feature
  49. Nine Nights (UK)
  50. Olympia (USA)
  51. Traffik (US)
  52. Hero (Trinidad and Tobago/Canada)
  53. Sprinter (Jamaica)
  54. Best Achievement in Production Design
  55. Redemption (Mozambique)
  56. Rafiki (Kenya)
  57. Ellen, The Ellen Parkies Stories (S. Africa)
  58. Urgent (Morroco)
  59. Burial of Kojo (Ghana)
  60. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  61. Mercy of the Jungle (Rwanda)
  62. Delivery Boy (Nigeria)
  63. Best Achievement in Costume Design
  64. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  65. Light in the Dark (Nigeria)
  66. Rafiki (Kenya)
  67. King of Boys (Nigeria)
  68. Lara and the Beats (Nigeria)
  69. Urgent (Morocco)
  70. Mabata Bata (Mozambique)
  71. Best Achievement in Make-Up
  72. Makeroom (Nigeria)
  73. Gold Statue (Nigeria)
  74. Veronica’s Wish (Uganda)
  75. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  76. Before the Vows (GHANA)
  77. Mercy of the Jungle (Rwanda)
  78. The Burial of Kojo (Ghana)

12.Best Achievement in Soundtrack

  1. Subira (Kenya)
  2. Mabata Bata (Mozambique)
  3. Farewell Ella Bella (S. AFRICA)
  4. Mercy of the Jungle (Rwanda)
  5. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  6. Lara and the Beats (Nigeria)
  7. The Delivery Boy (Nigeria)
  8. Redemption (Mozambique)
  9. Best Achievement in Visual Effects
  10. Makeroom (Nigeria)
  11. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  12. Knockout Blessing (Nigeria)
  13. The Delivery Boy (Nigeria)
  14. The King of Boys (Nigeria)
  15. Burial of Kojo (Ghana)
  16. Best Achievement in Sound
  17. The Last Victim (S. Africa)
  18. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  19. Makeroom (Nigeria)
  20. The Delivery Boy (Nigeria)
  21. The Burial of Kojo (Ghana)
  22. Urgent (Morocco)
  23. Mabata Bata (Mozambique)
  24. Redemption (Mozambique)
  25. Best Achievement in Cinematography
  26. Mabata Bata (Mozambique)
  27. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  28. Mother, I am Suffocating, This Is My Last Film About You (Lesotho)
  29. Redemption (Mozambique)
  30. Rafiki (Kenya)
  31. Delivery Boy (Nigeria)
  32. The Burial of Kojo (Ghana)
  33. Redemption (Mozambique)
  34. Best Achievement in Editing
  35. The Delivery Boy (Nigeria)
  36. The Burial of Kojo (Ghana)
  37. The Last Victim (S. Africa)
  38. Rafiki (Kenya)
  39. The Gold Statute (Nigeria)
  40. Diamond in the Sky (Nigeria)
  41. Mercy of the Jungle (Rwanda)
  42. Sew The Winter To My Skin (S. Africa)
  43. Best Achievement in Screenplay
  44. The Delivery Boy (Nigeria)
  45. The Last Victim (S. Africa)
  46. Rafiki (Kenya)
  47. Diamond in the Sky (Nigeria)
  48. Gold Statute (Morocco)

6 Lara and the Beats (Nigeria)

  1. Redemption (Mozambique)
  2. Up North (Nigeria)
  3. NFVCB Award For Best Nigerian Film
  4. The Delivery Boy
  5. Lara and the Beats
  6. Makeroom
  7. King of Boys
  8. Gold Statute
  9. Up North
  10. Knockout Blessing
  11. Best Young/Promising Actor
  12. Youssef Alaoui (Ayoub) URGENT
  13. Angel Onyinyechi Unigwe (Adaeze) LIGHT IN THE DARK
  14. Cynthia Dankwa (Esi) BURIAL OF KOJO
  15. Emilio Bilo (Azarias) Mabata Bata
  16. Jamma Ibrahim (Amir) The Delivery Boy
  17. Catherine Credo (Neema) Fatuma
  18. Best Actor in a Supporting Role
  19. Remilekun “Reminisce” Sarafu (Makanaki) King of Boys
  20. Jarrid Geduld 9 (Abie) Ellen, The Ellen Parkies Story
  21. Zolisa Xaluva (Wyatt Earp) Sew the Winter to my Skin
  22. Kanayo O. Kanyayo (Chief Otuekong) Up North
  23. Kobina Amissah-Sam (Kwabina) The Burial of Kojo
  24. Bucci Franklyn (Dagogo) Knockout Blessing
  25. Best Actress in a Supporting Role
  26. Eniola Shobayo (Vivian) Knockout Blessing
  27. Linda Ejiofer (Oby) Knockout Blessing
  28. Kandyse McClure (Golden Eyes) Sew the Winter to My Skin
  29. Adesua Etomi (Kemi) The King of Boys
  30. Joke Silva (Mama Jumoke) Light in the Dark
  31. Arlete Bombe (Mia) Redemption
  32. Best Actor in a Leading Role
  33. Gabriel Afolayan Gold Statue
  34. Joseph Otsiman (Kojo) The Burial of Kojo
  35. Chinedu Ikedieze (Big Chi) Lara and the Beats
  36. Jimmy Jean Louis (Robert McQueen) Rattlesnakes
  37. Gil Alexandre (Bruno) Redemption
  38. Marc Zinga ( )Mercy of the Jungle)
  39. Ezra Mabengeza (Samson) Sew The Winter To My Skin
  40. Ayoub Bombwe ( Mwanyusi ) Fatuma
  41. Best Actress in a Leading Role
  42. Sheila Munyiva (Ziki) Rafik
  43. Rita Dominic (Jumoke Arinze) Light in the Dark
  44. Jill Levenberg (Ellen) The Ellen Parkies Story
  45. Beatrice Taisamo (Fatuma) Fatuma
  46. Seyi Shay (Lara) Lara and the Beats
  47. Sola Sobowale (Eniola) King of Boys
  48. Jemima Osunde (Nkem) The Delivery Boy
  49. Samantha Mugatsia (Kena) Rafiki
  50. Best Director-First Feature Film
  51. Blitz Bazawule – The Burial of Kojo (Ghana)
  52. Adekunle “Nodash” Adejuyigbe – The Delivery Boy (Nigeria)
  53. Sippy Chadha – Subira (Tanzania)
  54. Nicole Amarteifo – Before the Vows (Ghana)
  55. Best Director
  56. Wanuri Kahui – Rafiki (Kenya)
  57. Adekunle “Nodash” Adejuyigbe – The Delivery Boy (Nigeria)
  58. Daryne Joshua -Ellen, The Ellen Parkies Story (S. Africa)
  59. Jahmil X. Qubeka – Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  60. Kemi Adetiba – King of Boys (Nigeria)
  61. Mohcine Besri – Urgent (Morocco)
  62. Mickey Fonseca – Redemption (Mozambique)
  63. Joël Karekezi- Mercy of the Jungle (Rwanda)
  64. Best Film
  65. Rafiki (Kenya)
  66. Mercy of the Jungle (Rwanda)
  67. The Delivery Boy (Nigeria)
  68. Ellen, The Ellen Parkies Story (S. Africa)
  69. Sew the Winter to My Skin (S. Africa)
  70. Redemption (Mozambique)
  71. King of Boys (Nigeria)
  72. Urgent (Morocco)
Shortlink http://q.gs/EyX50

You're currently offline